HISTORIA KLUBU

Szczegółowe informacje dotyczącye obchodów 20 - lecia klubu już niebawem !!!

Klub sportowy DRAGON powstał w 2004 r. Od samego początku szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w Taekwon-do ITF, kickboxingu i boksie. Początkowo klub działał w Strzelcach Krajeńskich by w 2004 r. przenieść się do Gorzowa Wlkp.. Od tego czasu istniały dwie sekcje w Strzelcach Kraj. i Gorzowie Wlkp. Z biegiem lat, kolejni zawodnicy uzyskiwali stopnie mistrzowskie i uprawnienia instruktorskie by z czasem założyć swoje sekcje, które do dnia dzisiejszego wchodzą w skład Klubu Sportowego Dragon:

Jesteśmy członkami POLSKIEGO ZWIĄZKU KICKBOXINGU oraz ZWIĄZKU SPORTOWEGO POLSKIE ZRZESZENIE TAEKWON-DO ITF.

Założycielem Klubu jak i osobą która do dnia dzisiejszego pełni funkcję Prezesa jest Rafał Bagiński posiadacz :

Z zawodu nauczyciel z cierpliwością przekazujący wiedzę swoim adeptom. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta miasta Gorzowa Wlkp. za pracę z młodzieżą. Dwukrotnie nagrodzony przez Ministra Sportu za wkład w rozwój kickboxingu i pracę szkoleniową.  

Z czasem klub rozwinął się o kolejne sekcje i kolejne dyscypliny. W chwili obecnej trenować u nas można:

Nasi trenerzy klubowi :

Przez wiele lat działalności klub wyszkolił wielu medalistów Mistrzostw Świata, Pucharów Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzów Polski. Największe sukcesy przypadły w udziale - Lenia Szawiel - 2 krotna Mistrzynii Europy w kickboxingu , Marcie Pyrze - 2 krotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w kickboxingu, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Taekwon-do ITF oraz Marcinowi Szulecie - vice Mistrzowi Europy w Kickboxingu., Alicji Bagińskiej i Amelii Nawrockiej które zdobyły Puchar Świata w kickboxingu w formule full contact. 

Do dnia dzisiejszego nasi zawodnicy są stałymi członkami Kadr Narodowych w Kickboxingu i Taekwon-do ITF. 

Zapraszamy do nas !!!!

W telegraficznym skrócie :)

15 lat klubu. Zapraszamy do oglądania